Ознака: донации

Црвениот крст објави телефони и сметка за донација за Албанија

Црвениот крст на Македонија изрази сочуство до граѓаните, семејствата и институциите за жртвите од земјотресот во Албанија. Оттаму известуваат дека се во постојан контакт со...

НЛБ Банка го заокружи месецот на штедење со изложба и донација...

Денес во просториите на НЛБ Галеријата со отворање на изложба на детски цртежи, се заокружи НЛБ Месецот на штедење, кој традиционално по осми пат...

Хуманитарна акција во Скопје ЗОО – Донираме за малата Симона

Апел до сите хумани граѓани да се приклучат во хуманитарната акција за четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од акутна нелимфобластна лекумија. Деновиве се собрани над...

Вработените во „Алкалоид“ донираа 1,2 милиони денари за борба против загадувањето

  Вработените во „Алкалоид“ и нивните семејства денеска на деветиот по ред хуманитарен донаторски хепенинг собраа околу 1,2 милиони денари, пари кои ќе бидат донирани...

Милијардерите не штедат пари во трката за Белата куќа

Финансирањето е клучен дел од трката за Белата куќа и претседателските кандидати се обидуваат да дојдат до донации од секаде. Неколкумина американски милијардери ги...

Французи го обучуваа алпинистичкиот тим на МВР, Тимоние присуствуваше на вежбата

Заменик-министерот за внатрешни работи, Агим Нухиу, и францускиот амбасадор Кристијан Тимоние денеска присуствуваа на завршната вежба на припадниците на алпинистичкиот тим на Единицата за...

Лажни апели за донации за Богородичната црква, француската полиција отвори истрага

Отворена е истрага за организирана измама против лица кои објавија лажни апели за донации за финансирање на реконструкцијата на Богородичната црква, соопшти јавното обвинителство...

Донациите за Нотр Дам надминаа 600 милиони евра

Донациите од претпријатијата и од француските милионери за реконструкција на Нотр Дам надминаа 600 милиони евра, јавува дописникот на МИА. Различните донации на големите богати...

Фондацијата „Допир“ преку лажни профили собирала донации, кривична пријава за две...

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното ОЈО поднесе кривична пријава против  М.Ш. (53) и А.Ш. (49) поради постоење основано...

Компанија на Трамп донираше 200 илјади долари на Министерството за финансии...

Компанија на американскиот претседател Доналд Трамп исполни ветување дадено пред изборите дека профитот од странски влади кои го користат нејзиниот имот ќе го предаде...

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) (https://animeplanet.cc/m/MEEK) Episode 39 at website https://animeplanet.cc boku no hero academia anime planet

Haikyuu!!: To the Top 2nd Season Episode 12 at website https://gogoanime.be gogoanime one punch man