17 C
Skopje
24.10.2020 - 14:23

Ознака: донации

Кинеската полиција донираше заштитна опрема за македонските колеги

Кинеската амбасадата во Скопје денеска донираше медицинско-хигиенски материјали наменети за заштита на полициските службеници, кои заедно со здравствените работници се на првата линија во...

Ѕвездите донираат во борбата против коронавирусот

Позната актерка Џесика Алба донирала три милиони пелени и производи за бебиња на семејства на кои им се потребни, а поп-ѕвездата Ријана донираше пет...

Хилари Клинтон добила најмногу пари од Харви Вајнстин

Авторка: Ебони Боуден Њујорк пост Хилари Клинтон собрала најмногу пари од осудениот силувач Харви Вајнстин од сите политичари и притоа ги негираше критиките со изјавата дека...

Рама: Помошта од донаторите ги надмина сите очекувања

Албанскиот премиер Еди Рама изјави дека сумата собрана на донаторската конференција во Брисел за обнова на неговата земја по разорниот земјотрес кој ја погоди...

Над милијарда евра собрани како помош за Албанија

Вкупно 1,15 милијарди евра помош на Албанија се собрани на меѓународна донаторска конференција „Заедно за Албанија“, соопшти европскиот комесар за проширување, Оливер Вархеј во...

Пратеници ќе донираат за децата од „Медена земја“ и за куќата...

Коалицијата за подобра Македонија и независната пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ, соопштија дека ќе се приклучат кон акцијата за донирање за децата од „Медена земја“. -...

Луис Хамилтон донираше пола милион долари за Австралија

Шесткратниот Формула 1 шампион, Луис Хамилтон потврди дека ќе донира 500.000 долари за помош на жртвите од огромните пожари кои подолго време ја мачат...

Донација на Васко Ковачевски за хирушкото одделение во Битола

Васко Ковачевски и неговото семејство целосно го реновираа машкиот оддел на хируршкото одделение на Клиничката болница. Ковачевски донираше средства за комплетна смена на санитаријата,...

Кога познатите ќе го одврзат ќесето

Мајкл Џордан има две клиники за пациенти без здравствено осигурување Мајкл Џордан, кошаркарската жива легенда и миленик на многу генерации вљубеници во магијата на овој...

Преку телефонски донации собрани над два милиона денари за настраданите во...

Пејачката Туна Сејди и дел од музичката естрада одржаа прес-конференција во врска со заедничката иницијатива за донации за помош и поддршка на настраданите од...