Ознака: донации

„Банка за храна МК“ на чело на нова голема хуманитарна акција

Вчера во Скопје започна големата хуманитарна акција под мотото #СтоимеЗаедно - #WeStandTogether - #Qëndrojmësëbashku. - Денес, 14ти мај, е денот кога сите сплотени, поддржувачите од...

Симпатизерите на Трамп наведени на неволни донации си ги бараат парите...

Истрагата на „Њујорк тајмс“ открива Поранешниот американски претседател Доналд Трамп одговори на тврдењата изнесени во истрагата на „Њујорк тајмс“ која откри дека неговата кампања за...

Поповски: Со алатката за фискална транспарентност јавно ги прикажуваме сите донации

Министерот без ресор задолжен за комуникации, отчетност и транспарентност, Роберт Поповски, денеска ја промовираше алатката Фискална транспарентност, со која се надгради владината веб-страница за...

Босанскиот амбасадор Јаќимовиќ: Сакаме да ги зближиме нашите народи, дониравме на...

Амбасадата на Босна и Херцеговина во Македонија подари покуќнина на две социјални семејства од селото Кучевиште. Донацијата ја предаде амбасадорот Драган Јаќимовиќ, кој денес...

Партиите не ги пријавуваат донациите

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА Финансискиот извештај на политичките партии за 2019 година што е објавен од Централната изборна комисија на Босна и Херцеговина покажува дека некои...

Папата донира еден милион евра за жителите на Рим кои имаат...

Папата Франциск донираше еден милион евра на фондот кој ќе им помага на жителите на Рим кои се погодени од економската криза предизвикана од...

Бил Гејтс знае како да ги наведе милијардерите да донираат за...

Бил Гејтс се издигна како еден од најважните луѓе во ерата на коронавирусот благодарение на изградбата на фабрики за вакцини, со повиците за масовно...

Британската амбасада донира пакети со храна и средства за хигиена за...

Британска амбасада Скопје се приклучи кон иницијативата на претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски – „Волонтираме за солидарно општество“ и донира 450 пакети со...

УСАИД додели 330.000 долари за македонскиот Црвен крст

Соединетите американски држави, преку Агенцијата на САД за меѓународен развој (УСАИД), доделија дополнителни 330.000 американски долари за справување со ковид-19 во земјава преку грант...

Спасовски: Благодарност до Чешка за донацијата од еден милион хируршки маски

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, придружуван од заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, се сретна со Мирослав Томан, амбасадорот...