Ознака: Доналд Трамп

Орегон му порача на Трамп да ги прибере маскираните агенти

Водечките законодавци во американската сојузна држава Орегон го предупредија американскиот претседател Доналд Трамп дека федералните трупи треба да го напуштат Портланд по информациите дека...

Трамп ја потврди „црната листа“ за Западен Балкан

Американскиот претседател, Доналд Трамп, го продолжи траењето на „црната листа“ за Западен Балкан, на која се наоѓа и членот на Претседателството на Босна и...

Економијата на Иванка Трамп e базирана на јадење колачи наместо леб

Ќерката на претседателот се повика на Марија Антоанета додека им држеше предавања на невработените Американци Автор: Едвард Лус Фајненшл тајмс Американското национално здружение на производители оваа година...

Трамп: Полицијата убива повеќе белци отколку Афроамериканци

Претседателот на САД, Доналд Трамп, го минимизираше полициското насилство врз Афроамериканците, велејќи дека полицајците убиваат повеќе белци. Во интервју за „Си-би-ес њуз“, Трамп беше прашан...

Трамп првпат во јавност се појави со заштитна маска

Американскиот претседател Доналд Трамп ја посети воената болница во предградие на Вашингтон и првпат во јавност носеше маска поради пандемијата на коронавирус. Кога излегувал...

Илон Маск и Ким Кардашијан ќе го советуваат Канје Вест во...

Авторка: Изобел Ашер Хамилтон Бизнис инсајдер Музичарот Канје Вест најави дека ќе се кандидира за претседател и очигледно ги следи советите на извршниот директор на „Тесла“...

Мистеријата за Мери Трамп: Зошто американскиот претседател ретко ја спомнува мајка...

Доналд Трамп му се восхитува на својот татко, но речиси никогаш не зборува за мајка си. Зошто? Кога Доналд Трамп пристигна во Овалниот кабинет во...

Раперот Канје Вест најави дека влегува во претседателската трка, доби поддршка...

Американскиот рапер Канје Вест во саботата на Твитер објави дека ќе се кандидира на претседателските избори во ноември и ќе го предизвика актуелниот претседател,...

„КуАнон“ се инфилтрира во американското секојдневие и политика

Од нејзиниот зачеток пред три години „КуАнон“ (теорија на заговор според која припадниците на т.н. „длабока држава“ работат против Доналд Трамп – н.з.), се...

Облогот на Трамп за пронаоѓање на вакцина би можел да биде...

Како што се зголемува бројот на случаи на коронавирусот и државите се мачат со напорите за отворање на нивните економии, администрацијата на американскиот претседател...