8.7 C
Skopje
22.10.2019 - 8:35

Ознака: Доналд Трамп

Стапицата наречена импичмент

Американските демократи прават сериозна грешка со поведувањето истрага за импичмент против претседателот Доналд Трамп. Тие го повторуваат републиканскиот импичмент на Бил Клинтон во 1998...

Трамп забрани влез на бегалци без здравствено осигурување

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша регулатива со која им се забранува влез на мигрантите кои нема да бидат покриени со здравствено осигурување 30 дена...

Доналд Трамп е пример за тоа како треба да функционираат Американците

Изгледа сме го ставиле црногорското знаме наопаку. Е, голема работа. Подобро црногорското знаме наопаку, отколку по грешка да го ставевме албанското. Нели, премиере? Дајте му масло...

Глобален поредок на вистината наспроти лагата

Иако начините се нови, медиумските манипулации воопшто не се новина. Лажни вести, полувистини, извртувања на фактите... се лиферуваат одамна и од различни мотиви. Од...

Бајден: Обвинувањата на Трамп на сметка на моето семејство се чиста...

Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден, кој е демократски претседателски кандидат за изборите во 2020, одговори на обвинувањата на претседателот Трамп за релациите на...

Трамп: Кина треба да покрене истрага за Бајден и неговиот син

Американскиот претседател Доналд Трамп, против кого во американскиот Конгрес е покрената постапка за отповикување зошто побарал од украинскиот колега да поттикне истрага за неговиот...

Новите царини на САД отвораат фронт за уште една трговска војна

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп најави воведување на 25 проценти царини на европските производи: француските вина, италијанското сирење и вискито од шкотско потекло,...

Трамп најавува тужби за истрагата за изборите во 2016 година

Американскиот претседател Доналд Трамп размислува да поднесе тужба против лица кои се вклучени во истрагата за наводната вмешаност на Русија во претседателските избори во...

Италијански подарок за Помпео и Трамп

Италијанска новинарка му подари парче пармезан на американскиот државен секретар Помпео за време на неговата посета на Италија, барајќи од него да му го...

Трамп предложил на мигрантите да им се пука во нозе

Американскиот претседател Доналд Трамп предложил да им се пука на мигрантите во нозе, за да ги забави во обидот да ја преминат јужната граница,...