-4 C
Skopje
19.1.2019 - 7:47

Ознака: Доналд Трамп

Трамп: Русија ќе им помага на демократите на ноемвриските избори

Во Твитер порака, американскиот претседател Доналд Трамп предупреди дека е можно Русија да влијае врз ноемвриските избори во САД со цел да ја помогне...

Трамп со подобрен рејтинг, економијата најсилен адут

Рејтингот на американскиот претседател Доналд Трамп е значително подобрен во споредба со лани во јули, покажува најновата анкета на телевизијата „Ен-Би-Си Њуз“ и весникот „Волстрит...

Путин и Трамп планираат уште една средба до крајот на годината

Кремљ денеска потврди дека Вашингтон предложил до крајот на 2018 година да се организира нова средба меѓу претседателите на САД и Русија, Доналд Трамп и...

Стив Банон подготвува десничарска револуција во Европа

Поранешниот советник на Доналд Трамп планира да создаде паневропско популистичко движење со седиште во Брисел, пред следните избори за Европскиот парламент. Фондацијата наречена „Движењето“...

Трамп е државник со најголем број обожаватели на Твитер

Американскиот претседател Доналд Трамп е државник со најголем број обожавители на Твитер, а потоа следат папата Франциска и индискиот премиер Нарендра Моди, се наведува...

Трамп: Вашиот омилен претседател не направи ништо лошо

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на Твитер напиша дека „можеби е незаконски“ адвокат да го снима клиентот. Твитот на Трамп уследи откако вчера беше објавен...

Трамп го кани Путин да ги посети САД

Доналд Трамп го покани рускиот лидер Владимир Путин наесен да ги посети САД, објави портпаролката на американскиот претседател Сара Сандерс, додавајќи дека веќе се...

Трамп: Медиумите што емитуваат лажни вести сакаат судир со Русија

Претседателот на САД Доналд Трамп тврди дека „медиумите што емитуваат лажни вести толку многу сакаат да видат конфронтација со Русија, дури и конфронтација која...

Трамп се премисли: Русија се мешала во изборите во САД

Американскиот претседател изјави дека погрешно се изразил кога кажа дека не гледа причина поради која Русија би се мешала во претседателските избори во САД во...

Трамп не сака да гине поради Црна Гора

Американскиот претседател Доналд Трамп продолжи да го подрива НАТО, издвојувајќи ја најмалата и најнова членка на Алијансата, Црна Гора, како можен предизвикувач на Трета...