12.4 C
Skopje
22.10.2019 - 23:59

Ознака: Доналд Трамп

Кина не сака да се меша во трката за Белата куќа

Пекинг го отфрли барањето на Трамп да ги истражи Џо и Хантер Бајден, зашто не сака да се меша во внатрешните работи на други...

Пазарењето околу Сирија вклучувало „навистина добар пакет“?

Американскиот претседател Доналд Трамп наводно го советувал турскиот колега Реџеп Таип Ердоган против турската офанзива во североисточна Сирија, нудејќи му продолжување на продажбата на...

Турската офанзива во Сирија започна со бомбардирања од воздух

Турција и нејзините сојузници меѓу сириските бунтовници започнаа воена операција во североисточна Сирија, објави претседателот Реџеп Таип Ердоган. Ердоган тврди дека целта на операцијата е...

Сојузниците се прашуваат кој е следниот што Америка ќе го остави...

Националната безбедност на Израел не зависи директно од тоа кој ја контролира границата помеѓу Турција и северна Сирија, која е оддалечена повеќе од 800...

Администрацијата на Трамп нема да соработува во истрагата за отповикување

Белата куќа го извести Претставничкиот дом на Конгресот дека администрацијата на претседателот Доналд Трамп нема да соработува во истрагата за отповикување, нарекувајќи ја „неуставна“...

Ердоган на разговори со Трамп во САД на 13 ноември

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, ќе допатува во САД во ноември и ќе одржи разговори со претседателот на САД, Доналд Трамп, изјави американскиот претседател...

Меланија нема време да се грижи за импичментот

Вашингтон пост Авторка: Џејда Јуан Од изгледот на невообичаено пренатрупаниот распоред на првата дама Меланија Трамп не може да се претпостави дека најблискиот член на нејзиното...

Се појави и втор свиркач за украинскиот скандал на Трамп

Во почнатиот процес за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп дојде до ново изненадување, бидејќи се појави и втор свиркач, соопштија адвокатите што го...

Свиркачот на Трамп бара заштита

Американските власти презедоа мерки за безбедност за заштита на припадник на разузнавачката служба-свиркачот, кој минатата недела со неговата изјава предизвика процес за импичмент на...

Појавувањето на вториот свиркач е изненадување и мистерија

Втор свиркач истапи во случајот со импичментот против американскиот претседател Доналд Трамп, според адвокатите кои го претставуваат првиот свиркач, пренесуваат светските медиуми. Вториот свиркач...