9.8 C
Skopje
6.12.2021 - 15:26

Ознака: Доналд Трамп

Трамп сака од две до четири илјади војници на границата со...

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека веројатно ќе ги задржи припадниците на Националната гарда долж границата со Мексико додека не заврши изградбата на ѕидот...

Кога природниот гас е поважен од нервниот

Многумина побрзаа да нагласат дека ниту Путин не можел да очекува толкава солидарност со Британија од некои членки на ЕУ, САД и од други...

Кина ги турнаа САД во „минус“

Индексите на берзите на Волстрит се во остар пад, откако Кина воведе царина на увозот на некои производи од САД, како одговор на потезите...

Американската армија ќе ја чува границата со Мексико до изградбата на...

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека ќе ја употреби армијата за да ја заштити јужната граница на САД со Мексико. - Се додека немаме...

Помошта на „Кембриџ аналитика“ пресудна за победата на Трамп

Досегашниот директор на британската компанија Александар Никс призна дека таа имала клучна улога во американските избори во 2016 година и победата на Доналд Трамп....