-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 6:57

Ознака: Доналд Трамп

Макрон и неговата визија за светот

Макрон го искористи настапот пред Конгресот за да упати критики и да предупреди на опасноста од трговската војна, која ја почна токму Трамп, воведувајќи...

Историска средба на корејските лидери

Во фокусот на разговорите помеѓу Ким Јонг-ун и јужнокорејскиот колега ќе биде потпишувањето мировен договор, денуклеаризацијата на Корејскиот Полуостров, а се претпоставува и дека...

Трамп во посета на Велика Британија на 13 јули

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја посети Велика Британија на 13 јули, изјави портпаролката на Белата куќа Сара Сандерс. Претходно планираната посета на Британија, беше...

„Сестрата на Трамп од Галиција“ повеќе се грижи за компирот, отколку...

Жена од Шпанија се стекна со неочекувана слава на социјалните мрежи, поради нејзината сличност со Доналд Трамп, а некои од нејзините бројни обожаватели побараа...

Трамп и Макрон разговараа за Иран, Северна Кореја, Сирија

Се надевам дека ќе можеме да соработуваме многу отворено и чесно со Северна Кореја. Започнав процес за кој сите мислеа дека е апсолутно погрешно,...

Трамп: Договорот со Иран е смешен и луд

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека Иран ќе се соочи со „проблеми поголеми од кога и да е“ доколку повторно ја покрене нуклеарната...

Рохани го предупреди Трамп да го почитува Договорот за иранската нуклеарна...

Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска го предупреди американскиот претседател Доналд Трамп да не се повлекува од мултилатералниот договор за иранската нуклеарна програма, потпишан...

Францускиот претседател пристигна во тридневна посета на САД

Францускиот претседател Емануел Макрон пристигна денеска во Вашингтон во тридневна официјална посета, а првпат домаќин во Белата куќа ќе му биде Доналд Трамп. Макрон и...

Макрон ќе му подари на Трамп даб за паркот на Белата...

За време на посетата на САД, францускиот претседател Емануел Макрон ќе му подари на американскиот колега Доналд Трамп даб, симбол на силни врски меѓу...

Трамп не е над законот

Претседателот на САД се заканува дека ќе ги отпушти обвинителите што ја истражуваат руската афера. Ако го стори тоа, тогаш ќе удри по темелите...