Ознака: Доналд Трамп

Трамп: Додека јас бев во Белата куќа, владееше мир

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, зборуваше за конфликтот меѓу Израел и палестинскиот Хамас, велејќи дека на тоа подрачје владеел мир за време на...

Трамп ја навести можноста да се кандидира во 2024 година

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја навести можноста за кандидирање за претседателските избори во 2024 година, во интервју со Кендис Овенс. Тој на прашањето на...

Ќе се сврти ли Руди Џулијани против Трамп?

Веќе имавме слична ситуација во 2018 година кога долгогодишниот адвокат на Доналд Трамп, Мајкл Коен, се соочи со рација на неговиот дом и канцеларија,...

Ќе успее ли обвинителството да го придобие најлојалниот војник на Трамп?

За финансискиот директор на организацијата „Трамп“, Ален Вајселберг, работењето за Доналд Трамп го претставува целиот негов живот, како и животот на неговото семејство. Вајселберг...

Симпатизерите на Трамп наведени на неволни донации си ги бараат парите...

Истрагата на „Њујорк тајмс“ открива Поранешниот американски претседател Доналд Трамп одговори на тврдењата изнесени во истрагата на „Њујорк тајмс“ која откри дека неговата кампања за...

Трамп пронаоѓа нови виновници за поразот

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп повика на бојкот на компаниите кои се огласија против новите закони за гласање во американската сојузна држава Џорџија. Меѓу...

Трамп се обидува да го зачува споменот на „славниот период“ во...

Поранешниот американски претседател ја објави својата веб-страница Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ја објави својата веб-страница, со цел да остане во контакт со неговите поддржувачи. Дел...

Да победеше Трамп и „пророчицата“ ќе се вакцинираше

Самопрогласената „пророчица“ и евангелистичка свештеничка од Џексонвил, Кет Кер, вели дека одбила да се вакцинира против ковид-19 бидејќи поранешниот американски претседател Доналд Трамп веќе...

Трамп планира да ја „промени играта“ со сопствена социјална мрежа

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, кој е суспендиран од Твитер и другите социјални мрежи по нападот на Капитол на 6 јануари, планира да...

Трамп изгубил 700 милиони долари додека бил претседател

Богатството на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, е намалено за 700 милиони долари во периодот кога тој бил претседател на САД. Според податоците на...