31.8 C
Skopje
31.7.2021 - 21:19

Ознака: дом

ДОМ и ЛДП во Штип го претставија Граѓанското движење на Центарот

Лидерите на Зелената партија ДОМ, Маја Морачанин и на ЛДП, Горан Милевски во Штип го претставија новото граѓанско движење на Центарот, со мотото „Излези...

ЛДП и ДОМ остро реагираат кон власта и опозицијата со поднесени...

За нас е неприфатлив предложениот праг од два процента за независни кандидати на локалните избори, нашиот предлог е прагот да изнесува 0,5 проценти, само...

ДОМ на локалните избори ќе настапи во коалиција со граѓански активисти

Зелената партија ДОМ на денешната седница на Централниот одбор донесе одлука на претстојните локални избори партијата да настапи во граѓанска коалиција со партии од...

Мирослав Богдановски од ДОМ поднел оставка на пратеничката функција

Пратеникот на ДОМ Мирослав Богдановски поднел оставка до собраниската архива, која беше констатирана на денешната 45-та седница на Собранието. Претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, која...

ДОМ бара одговори за сечата на дрворедот на „Орце Николов“

Од зелената партија ДОМ велат дека со голема загриженост ги следат фотографиите и реакциите на социјалните мрежи за сечата на дрворедот на улицата „Орце...

Двајца скопјани пронајдени починати во нивниот дом

Две лица од Скопје биле пронајдени починати во својот дом, информираaт од Министерството за внатрешни работи. Вчера, во 17.45 часот, во СВР Скопје било пријавено...

Пронајдени украдени велосипеди во дом во Скопско

Полицијата приведе 29-годишен скопјанец осомничен за кражби на велосипеди. Според информациите на МВР, денеска полициски службеници извршиле претрес во домот на Е.Х.(29) во село Визбегово,...

ДОМ: Потребен е посебен закон за Водно

Зелената партија – ДОМ, го подржува барањето на експертите, граѓанските здруженија и иницијативи за изработка на посебен закон за заштита на парк-шумата Водно. Партијата смета...

Европа треба да го награди трпението на Македонија

Бугарското вето, кое го блокира отпочнувањето на преговорите за пристапување на Македонија во ЕУ, ја загрозува политичката стабилност, но и кредибилитетот на ЕУ во...

Полицијата трага по двајца штитеници што го напуштиле домот

Во Полициска станица Карпош било пријавено дека од Јавната установа за згрижување деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение на ул.„Козле“ во Скопје...