-2.3 C
Skopje
27.1.2022 - 8:46

Ознака: Домување

Домување

Три растенија што носат љубов, среќа и успех Според античката кинеска уметност за правилно уредување на просторот, треба да ги негувате овие цвеќиња за да...

Домување

Како да ги отстраните ефикасно дамките од теписите Доколку во вашиот дом имате тепих во светла нијанса, сигурно морате многу често да го перете. Ви...

Домување

Од кои работи во кујната треба да се ослободите Дури и кога мислите дека сте средиле сè, дизајнерите на ентериер откриваат дека секогаш има непотребни...

Домување

Цветни тапети - внесете шарм во вашиот дом Тапетите на кои доминираат цветови биле декоративен елемент уште од минатите времиња. Ги има во различни димензии...

Домување

Циметот ефикасен против инсекти и габи Појавата на мравки во домот, најчесто во кујната, е проблем што се јавува со затоплувањето на времето. Има повеќе...

Домување

Најчести грешки при купување и закачување завеси Доколку сакате просторот да ви изгледа беспрекорно, потребно е да обратите внимание како ги ставате завесите, бидејќи не...

Домување

Како да ги обоите керамичките плочки? Дали сте слушнале дека керамичките плочки можете да ги обоите? Доколку се одлучите да направите некаква промена во домот,...

Домување

Како правилно да ја исчистите скарата Пролетта е идеално време за правење скара. Но по уживањето она што останува е валкана решетка, која е многу...

Домување

Ефикасен начин за чистење прозорци Софи Хинчлиф, позната и како госпоѓица Хинч, направи име за себе објавувајќи на социјалните мрежи совети и практични трикови за...

Домување

Пивото совршено ги отстранува дамките од облеката Пролетта е вистинското време за уредување и бојадисување на просторот за живеење. Но малкумина се оние што во...