9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 5:26

Ознака: Домување

Украсување на домот со шарени чинии

Покрај тоа што даваат доза на боја и текстура, шарените чинии изгледаат многу оригинално и му даваат на вашиот простор печат на нешто само...

Сансеверијата дење дава кислород, а ноќе го чисти воздухот

Ова растение е одличен избор за луѓето што често патуваат, бидејќи не му треба често наводнување. Сансеверијата, често нарекувана индиско перо, е растение на лисни...

Домување

Уредување на домот во стилот јапанди Сите љубители на минимализмот ќе го обожаваат овој стил. Според дизајнерите на ентериери, стилот јапанди ќе биде многу популарен...

Скандифорнискиот стил е полн погодок

Минималистичкиот скандинавски стил на декорација е популарен со години, а негов голем ривал е пошарениот опуштен калифорниски стил. Но не мора да се одлучите...

Дрвјата во домот се најнов тренд

Сите љубители на растенија редовно се борат со недостиг од простор и потреба уште повеќе да ја прошират својата зелена империја. Судејќи според трендовите...

Домување

Организирајте ги книгите еднаш засекогаш Домашните библиотеки често се вистинско освежување на домот. Освен што постојат најразлични полици што го збогатуваат ентериерот, и самото редење...

Пампасот неколку сезони е фаворит во уредувањето

Домување Пампасот е од семејството треви, само што е украсна трева и потекнува од Јужна Америка, поточно од Аргентина, Уругвај и јужниот дел на Бразил....

Домување

Трендови на минималистичкиот стил Додека до пред неколку години имаше тренд на уредување со премногу детали низ целиот свет, во последно време станува сè попопуларна...

Домување

Тапетите сѐ уште се голем тренд во уредувањето Светските трендови во дизајнот на ентериер оваа година се ориентирани кон надминување на нашите сопствени рамки. Целта...

Домување

Стаклото се враќа во мода Стаклениот мебел е присутен во ентериерот со години, но во последниве години добива сè поголемо внимание. Повеќето лица се одлучуваат...