9.8 C
Skopje
24.10.2021 - 5:42

Ознака: Домување

Трик за разубавување на собните билки

Домување Собните цвеќиња, како и сезонските летни цвеќиња што растат во саксии, одвреме-навреме може да заостанат во растот. Ако забележите дека лисјата на домашните растенија...

Детали во домот што е време да се исфрлат

Домување Додека се обидуваме да го украсиме нашиот дом за да изгледа удобно, елегантно и модерно, честопати правиме големи грешки. Понекогаш причината е приврзаноста кон...

Домување

Внесете ја природата во домот Секому му треба освежување одвреме-навреме, па дури и на домот, за да стане попријатно место за уживање. Чистење: фрлете ги старите...

Освежување на домот

Домување Секому му треба освежување одвреме-навреме, па така и на домот, со цел да стане попријатно место за уживање. Прочитајте за неколку буџетски прифатливи идеи. Бојадисување...

Бојата е важна

Ако не сте некој што сака природна светлина, можете лесно да ја контролирате со некои поголеми и подебели завеси или пердиња во домот. И...

Светлосиви нијанси за елеганција и опуштеност

Бојата што може да се вклопи речиси во секој ентериер и стил на декорација е сивата. Од сезона во сезона е омилен избор при...

Пет „задолжителни“ украси за домот

1. Решетка за списанија - Помина времето кога држачите за списанија беа со класичен дизајн. Ова парче мебел со декоративна функција денес се издвојува...

Природа во домот

Трендовите се менуваат од година на година. Некои брзо се забораваат, некои се враќаат, а некои се надградуваат со текот на годините. Но присуството...

Училишната табла хит во ентериерот

При украсување на ентериерот, еден од најпредизвикувачките моменти е сликањето на ѕидовите. Сите други детали подоцна зависат од тоа која боја ќе ја изберете....

Тркалезните огледала повторно се во мода

Домување Огледалотo е декорација на секој дом. Се чини дека никогаш не e доволно од нив. И како и сите работи што се декоративни и...