2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 14:59

Ознака: Домување

Растенија за подобар воздух во домот

Домување Растенијата во затворен простор не само што ѝ даваат карактер и допир на природата на просторот туку буквално и свеж воздух. Имено, вашето омилено...

Исчистете неколку работи за беспрекорен дом

Домување Без разлика дали се подготвувате за чистење или штотуку сте дознале дека ќе ви дојдат гости за неколку часа, со чистењето на неколку работи...

Три домашни растенија се одлични прочистувачи

Проветрувањето на просторијата дефинитивно станува непожелна идеја, бидејќи надвор е ладно, а и загадено. Меѓутоа, не се пожелни и застојаниот воздух во домот и...

Домување

Неколку совети за совршено негувана орхидеја Орхидејата се смета за цветна принцеза, а поради нејзината нежност, многумина мислат дека не ѝ треба многу грижа. Покрај...

Бојата на жалфијата е хит за 2022 година

Домување Во палетата на бои во ентериерот следната година, покрај небесносината, ќе доминира и бојата на жалфијата, што воопшто не нѐ чуди, бидејќи секому му...

Домување

Трик за поставување светилки на елка Со божиќните и новогодишните празници пред нас, повеќемина од оние што ги слават почнаа да ги украсуваат своите домови...

Предмети во кујната што најчесто забораваме да ги исчистиме

Домување Секој предмет или уред во кујната има некаков контролен панел или рачка. Ги допираме пред да ги измиеме рацете или по приготвувањето сурова храна,...

Искористете го подрумот на креативен начин

Домување Подрумот може да се пренамени и во активен простор за живеење и работа ако се обезбедат поволни микроклиматски услови (природна светлина и оптимална влажност...

Одлични трикови за помалку прав во домот

Домување Бришењето прашина никому не му претставува задоволство. Дали често помислувате дека понекогаш залудно работите - штом ќе ја избришете прашината, ете ја пак назад....

Како да му дадете живот на таванот

Домување Таванот во куќите обично се претвора во магацин за стари предмети, но во зависност од големината на вашиот таван, може да направите уште една...