Ознака: домаќин

Том Хенкс ќе ја води инаугурацијата на Бајден

Актерот Том Хенкс ќе биде домаќин на свечената програма на инаугурацијата на Џо Бајден што ќе се одржи на 20 јануари, објавија организаторите на...

Димитров домаќин на шпанскиот амбасадор

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Никола Димитров денеска имаше средба со амбасадорот на Шпанија, Емилио Лоренцо Сера, на која покрај за отпочнувањето на пристапните...

Катар е заинтересиран да биде домаќин на ЛОИ 2032

ФУДБАЛ Катар е заинтересиран да биде домаќин на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2032 година. Индија, Австралија (државата Квинсленд), кинескиот град Шангај, потенцијалната заедничка понуда...

Задар ќе биде домаќин на завршницата во РЛ

Медитеранскиот бисер, градот Задар, ќе биде годинашен домаќин на најдобрите четири екипи во деветтата сезона од ракометната Регионална лига (РЛ). Според најавите на раководството...

Македонија домаќин на женското младинско ЕП 2022

ЦЕВ на Македонија ѝ ја додели организацијата на Европското првенство за одбојкарки до 19 години Македонија ја доби организацијата на Европското првенство (ЕП) во 2022...

Скопје ќе биде домаќин на Европски клупски куп во шах во...

ЕКК досега се одржа двапати во Македонија, првиот пат во Охрид пред десет години, а потоа во Скопје во 2015 година На 22-то Европско првенство...

Кина домаќин на првото проширено клупско СП во 2021 година?

Кина е сериозен кандидат да биде домаќин на првото проширено клупско Светско првенство (СП) во фудбал, во јуни и во јули 2021 година, на...

МСУ од Скопје првпат во историјата домаќин на „МОМус“ од Солун

Музејот на современата уметност - Скопје првпат во историјата е домаќин на музејот на современата уметност „МОМус“ од Солун, Грција. В петок, со почеток...

Заев домаќин на претседателот на Европскиот совет

Претседателот на Владата Зоран Заев, денеска е домаќин на претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск. Во пресрет на очекуваната одлука за добивање датум за почеток...

Скопје домаќин на атлетското ЕП, трета лига

Најдобри резултати од македонските претставници се очекуваат од Стојоски (100, 200 и 400 метри), Ивановски (1.500 и 3.000 м) и од Ислами (400 метри...