Ознака: домашно лекување

Стевановиќ: Заразените со лесни симптоми да се лекуваат дома

Сите оние кои имаат лесни симптоми да бидат дома, изолирани со симптоматска и витаминска терапија. Да им помогнеме на оние кои навистина имаат потреба...

Милошоски по 21 ден во болница: Уште едно сериозно животно премрежје...

По 21 ден лекување на инфективната клиника, пратеникот Антонио Милошоски е пуштен на домашно лекување. Тој на Фејсбук објави дека по 4 дена самоизолација...

Сите заразени со коронавирус во Србија ќе мора да бидат хоспитализирани

Пациентите во Србија кај кои е потврдено дека се позитивни на ковид-19 веќе нема да можат да се лечат во домашна изолација, пренесува „Вечерње...