Ознака: домашни миленичиња

Нови термини за шетање на домашните миленичиња

Согласно новото време за ограничено движење, Владата донесе измени во однос на отстапките за граѓаните што имаат куче како домашно милениче, според што од...

Кучињата можат да „намирисаат“ лоши луѓе

Секој сопственик на куче се соочил со случај да се сретне човек, кој без очигледни причини провоцира лаеж на неговиот миленик. Постои причина за оваа...

Захарова: Домашните миленичиња на Скрипал беа важен доказ

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова упати прашање до британските власти зошто ги кремирале домашните миленичиња пронајдени во домот на отруениот...