27.8 C
Skopje
17.9.2021 - 15:35

Ознака: домашни миленици

Јужна Кореја почна со тестирање на домашни миленици за ковид-19

Кучињата и мачките што се домашни миленици во Сеул, ќе бидат тестирани за ковид-19 доколку покажуваат симптоми, соопштија локалните власти. Одлуката уследи по неколку...

Во иднина и домашните миленици ќе треба да се вакцинираат против...

Домашните миленици во иднина можеби ќе треба да се вакцинираат против ковид-19 за да се спречи ширењето на корнавирусот, сметат научниците, а пренесуваат светските...

Чемп и Мејџор се преселија во Белата куќа

Кучињата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден влегоа во Белата куќа. Германските овчари Чемп и Мејџор во неделата официјално му се придружија на семејството...

Кинески Јунан ја преиспитува одлуката за забрана на прошетка на кучиња

Властите во областа во кинеската провинција Јунан ќе ја преиспитаат одлуката за забрана на жителите да шетаат кучиња на јавни места од 20 ноември,...

Миленичињата се враќаат во Белата куќа

Белата куќа ќе добие две нови миленичиња. Во јануари, кога новоизбраниот претседател Џо Бајден ќе положи заклетва, тој и неговата сопруга, Џил Бајден, нема...

Општина Кисела Вода направи нов парк за домашни миленици

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици. Паркот се простира на површина од околу 420 м2,...

Украинските власти ги ставаат на аукција милениците на луѓето со долгови...

Расни кучиња запленети во Украина врз основа на судска наредба поради долговите на нивните сопственици, ќе бидат продадени на аукција преку интернет, што предизвика...

За прошетка на домашните миленици остануваат истите термини

Владата синоќа донесе одлука полицискиот час овој викенд и за време на празниците Бајрам и Свети Кирил и Методиј да трае од недела, 24 мај, во...

Несовесните Италијанци ги користат домашните миленици за да излезат од карантин?

Дел од Италијанците ги користат домашните миленичиња како изговор за да излезат од карантин, макар накратко, што ги разгневи политичарите како што е Масимилијано...

ФАО: Нема докази дека добитокот и домашните миленици можат да го...

Нема докази за вмешаност на животните (добиток и домашни миленици) во ширењето на коронавирусот и нема потреба за преземање на мерки што можат да...