2.3 C
Skopje
24.1.2020 - 13:45

Ознака: домашен притвор

Катица Јанева останува во куќен притвор, Апелација ѝ ја одби жалбата

Одбиена е жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелациониот суд да ја ослободи од куќен притвор за да се брани од слобода. Судискиот совет...

Јанакиески останува во домашен притвор

Апелацискиот суд ја одби жалбата на ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески со која бараше да биде ослободен од домашен притвор. Притворот му...

Сопственикот на „Дурмо турс“ пуштен во домашен притвор

Првообвинетиот во судењето за трагедијата кај Ласкарци, сопственикот на „Дурмо турс“, Дурмиш Белули е пуштен на домашен притвор со гаранција. Истата мерка ја добил и...

Финансиска истрага за судиите кои ја пуштија Јанева во домашен притвор

Финансиска истрага за судиите кои вечерва ја пуштија поранешната специјална обвинителка Катица Јанева во домашен притвор. Ова го најави обвинителката Вилма Русковска откако Апелациониот...

Катица Јанева спроведена во домашен притвор

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, од затворот во Шуто Оризари беше спроведена во домашен притвор, во стан во Скопје, откако Апелациониот суд го прифати...

Катица Јанева ќе биде преместена во домашен притвор

Поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева, оди во домашен притвор. Апелациониот суд го прифатил нејзиното барање и донел одлука затворскиот притвор да ѝ биде заменет...

Јанакиески префрлен во домашен притвор

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, од затворот во Шутка  вечерва бил префрлен во домашен притвор. Адвокатот на Јанакиески, Еленко Миланов, информира дека...

Обвинетите за несреќата кај Ласкарци остануваат во домашен притвор

Кривичниот суд го одби како неоснован вчерашниот предлог на обвинителството за определување мерка притвор на шесте лица обвинети за сообраќајната несреќа на 13 февуари...

Војската ја презеде власта во Судан, Ал Башар во домашен притвор

Министерството за одбрана на Судан соопшти денеска дека Високиот воен совет ја презел власта во таа држава за следните две години, а ширум земјата...

Стевчо Јакимовски во куќен притвор поради здравствени причини

Судот му одреди мерка куќен притвор на поранешниот градоначалник на општина Карпош, Стевчо Јакимовски, кој заедно со уште четири лица е осомничен дека сториле...