21.8 C
Skopje
24.9.2021 - 15:19

Ознака: долно блаце

Криминалец што се барал со потерница од Интерпол уапсен на Долно...

Албански државјанин, по кого Интерпол од Белгија има распишано потерница, бил уапсен на граничниот премин Долно Блаце. Според информациите на МВР, вчера во 17:30 часот,...

Турчин баран од Интерпол уапсен на преминот Долно Блаце

На граничниот премин Долно Блаце при влез во земјава, во попладневните часови на 9 октомври, бил уапсен 37-годишен турски државјанин. Како што информираат од МВР,...

Уапсено лице барано со потерница од Интерпол

На граничниот премин „Долно Блаце“ синоќа е уапсено лице кое се наоѓало на лисата со мерка „Апси“, информира МВР. -На 25.05.2019 година во 18,30 часот...

Две лица барани од Интерпол уапсени на ГП „Долно Блаце“

Еден косовски и еден албански државјанин се уапсени вчера на граничниот премин „Долно Блаце“ при влез во Македонија врз основа на известување од...