3.8 C
Skopje
5.12.2021 - 22:15

Ознака: Долни Сарај

„Охрид фест“ во септември

Подготовките за претстојниот „Охрид фест - Охридски трубадури 2021“ се во полн ек, а почетокот е закажан за 10 септември. Како што е познато,...

Дуке Бојаџиев со концерт во Охрид поразличен од досегашните

Спој на различна музика што ја соедини публиката на фестивалот „Охридско лето“ направи Дуке Бојаџиев, кој одржа концерт на Долни Сарај. Овој извонреден музичар...

Почнува реконструкцијата на Долни Сарај во Охрид

Долни Сарај, една од најубавите и најрепрезентативни сцени во Охрид ќе добие нов, функционален и модерен изглед со реконструкцијата што следува во текот на...

„Коштана“ в недела на сцената на Долни Сарај во Охрид

Култниот мјузикл „Коштана“ од Борисав Станковиќ, во музичка адаптација на Влатко Плевнеш, кој се игра веќе десетина години и предизвикува голем интерес, публиката ќе...

Ѓоко Танески вокалист на трибјут-концерт за „Пинк Флојд“

Ѓоко Танески e дел од екипата што го подготвува трибјут-концертот, посветен на култната група „Пинк Флојд“, што ќе се одржи на 26 јули во...