Ознака: долговечност

Нега и убавина – Кралски тајни за долговечност

Англиската кралица Елизабета наспроти своите години (93) не се откажува од извршувањето на кралските должности. Ако се прашувате во што е тајната на нејзината...

Путин нема да ја заборави дрскоста на разгневениот либиски генерал?

Халифа Хафтар очекуваше црвен тепих во Кремљ. Наместо тоа беше оставен да чека во руското министерство за надворешни работи, надевајќи се на прием кај...

Постои ли шанса да бидете посреќни на 80 одошто на 20...

Филозофот Родни Денџерфилд (почина еден месец пред да наполни 83 години), кој ја проучуваше врската помеѓу сексуалноста и долговечноста, понуди најсликовито објаснување: „Јас сум...

Правилната хидратација – клуч за добро здравје, младешки изглед и долговечност!

За одржување добра хидратација кај здравите луѓе најдобро е да се користи свежа вода збогатена со лимон или цедени сокови, и тоа најдобро уште...

Која е горната граница на човековата долговечност?

Седумгодишното истражување, кое опфати 4.000 Италијанци, покажа дека стапката на смртност кај оние во длабока старост изнесува 105 години, за што, меѓу другите, потврда...

ФОТО: Најстариот човек на светот има 121 година и посакува уште...

Мануел Гарсија Хернандез можеби е најстариот човек на светот. Тој има 121 година и се грижи за кокошки на семејна фарма во Веракруз, Мексико....

Долговечните даваат совети за долг живот

Најнеобичен совет за долговечност го добивме во 2015 година од Џеси Галан, жена од Шкотска, која не изненади сите со изјавата дека нејзината тајна...

In Another World With My Smartphone (Dub) (https://animeflix.nl/m/qEOR) Episode 12 at website https://animeflix.nl. See more animeflix aot

Naruto (Dub) Episode 220 at Funimation funimation cost