13.2 C
Skopje
22.4.2019 - 12:48

Ознака: долари

Газа: Хамас дели долари за да ги смири тензиите во енклавата

Палестинци во Газа денеска во долги редици чекаа заостанати плати, за кои, како што тврди Хамас, се погрижил Катар, во новиот обид за ублажување...

Обвинение против турски пејач поради долари во видео спот

Турскиот поп пејач Мабел Матиз е засега последната јавна личност против кого се води истрага во земјата, откако во свое музичко видео со банкноти...

Иран ќе врши девизни трансакции во евра, наместо во долари

Техеран најави дека почнува со вршење девизни трансакции во евра, а не во долари, што е дел од долгогодишните напори на земјата за намалена...