-2.2 C
Skopje
17.1.2022 - 22:22

Ознака: документарни фотографии

Најдобрите документарни фотографии од целиот свет

На единаесеттото издание на престижниот фотографски натпревар „Ворлд репорт аворд: хјуманити докјументинг“ учествуваа дури 756 фотографи од 60 земји во светот. Од околу 13.000...