Ознака: докторка

Докторка од Словенија за 50 евра издавала лажни потврди за прележан...

Докторка од Помурје во Словенија издавала лажни потврди за коронавирус за 50 евра. Случајот го истражува и Лекарската комора на Словенија. Обвинетата докторка на новинарите им...

Притвор за кумановската докторка која барала поткуп

Кумановското обвинителство поведе постапка против кумановска докторка на возраст од 51-година, вработена во „Општа болница Куманово“- очно одделение, поради злоупотреба на службената положба и овластување...

Докторка бара да се затвори ковчегот на Амфилохие

Лекарката на Клиничкиот центар на Црна Гора, Невенка Павличиќ, побара од претседателот на Националното координативно тело (НКТ) да издаде наредба за затворање на ковчегот...

Шестмина приведени поради закани кон докторка во ковид-центарот во „8 Септември“

Шестмина се приведени вечерва поради закани кон докторка во ковид-центарот во болницата „8 Септември“ во Скопје. Меѓу нив е и роднина на починат кој е...

Полиција ја обезбедува болницата „8 Септември“, докторка добила закани по живот

Десетици полицајци се распоредени пред болницата „8 Септември” во Скопје по пријава од докторка која добивала закани од роднини на лице кое било хоспитализирано...

Маж од Виница ѝ вперил пиштол во глава на докторка откако...

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против Б.О. (40) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“...

Докторка од Куманово: Конечно успеав да се ослободам од вирусот

Докторката од Куманово, Гордана Николиќ, која пред повеќе од еден месец на нејзиниот профил на фејсбук напиша дека има коронавирус, денеска соопшти дека веќе...

Докторка за среќа открива како да бидете среќни во изолација

Бидете свои, бидете храбри и упорни во креирањето на вашето ново секојдневие. Ова е единствената работа на која треба да обрнете внимание во изолација...

Македонка херој на едноставноста во далечната Скандинавија

Триесетгодишната Валерија Камчевска-Ќипроска од Штип, која е докторка по оптички комуникации и работи во водечкиот телекомуникациски оператор во скандинавските и балтичките држави „Телиа компани“,...