8.2 C
Skopje
15.11.2019 - 4:45

Ознака: докази

Докази што не се тоа и модификации што не се видоизменувања?!

Неколку дена по сведочењето на бившиот разузнавач Зоран Верушевски, како сведок во случајот „Таргет - тврдина“, во јавноста не стивнуваат и реакциите, но и...

Боки 13 заврши со увидот во доказите кај Русковска

По четири часа поминати во Обвинителството за организиран криминал, Бојан Јовановски познат како Боки 13 виде со какви докази располага обвинителката Вилма Русковска против...

Боки 13 не дава исказ без да ги види доказите

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, одбил да даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска бидејќи не му биле презентирани доказите прибавени од Обвинителството. Тој веќе...

Иран бара да го види доказот за кој се тврди дека...

Коментирајќи ја неодамнешната презентација на Саудиска Арабија на наводни докази дека Техеран стои зад неодамнешниот напад врз саудиските нафтени постројки, иранското Министерство за надворешни...

СЈО: Подготвени сме веднаш да ги предадеме предметите со сите докази

СЈО е подготвено веднаш да ги предаде предметите по кои постапува со сите списи и докази. Обвинителството соопшти дека од страна на Јавното обвинителство...

Белград има нови сериозни докази против Харадинај

КОСОВО Постојат актуелни сведоци и факти за злосторствата на ОВК сторени врз Србите на Косово, кои сега не можат да се оспоруваат, објавија српските медиуми Постојат...

Случајот „Титаник“ со месеци заглавен поради големиот број материјални докази

Судењето за случајот „Титаник“, кој се однесува на изборни нерегуларности каде се обвинети поранешни високи функционери на ВМРО-ДПМНЕ, денеска продолжи во доказна постапка со...

Со дополнителни докази на одбраната продолжува судењето за „27 април“

Судењето за настаните од 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија продолжува денеска во Кривичниот суд со изнесување дополнителни докази на дел...

Клевета или релевантни докази за даночна измама на Трамп

„Њујорк тајмс“ изнесе индикатори дека претседателот на САД вршел даночна евазија Во финансиската документација на претседателот на САД, Доналд Трамп, се пронајдени елементи што укажуваат...

Што тврделе некогаш, што кажуваат сега

Потпирајќи се исклучиво на факти, докази и јавно искажани ставови и во интерес на граѓаните и пошироката јавност, нашиот весник подготви серија написи за...