Ознака: дожд

Променливо облачно време, попладне локален пороен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне понекаде со локален дожд, а попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура...

Сончево и топло, попладне дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде сончево и топло, а попладне ќе има локална нестабилност со појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до...

Викендов стабилно време со умерен до засилен северозападен ветер

За време на викендот ќе преовладува стабилно време, со умерен до засилен северозападен ветер, информира УХМР. Во попладневните часови ќе има услови само за изолирана...

Утре и во среда невреме со пороен дожд и грмежи

Под влијание на циклонска активност над Апенинскиот Полуостров која се приближува кон нашето подрачје, во наредните денови ќе се задржи нестабилно време со повремени...

Продолжува променливото и облачно време со локални врнежи од дожд

Времето утре ќе биде променливо облачно со локални врнежи од дожд и со умерен до засилен северен ветер. На места ќе биде нестабилно со...

Утре сончево и топло време, од среда дожд

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне ќе...

Променливо облачно и дождливо со температура до 24 степени

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од западен и северозападен правец. Наместа ќе...

Утре претпладне сончево, попладне локален дожд

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со умерен, повремено засилен ветер претежно од јужен правец, информира...

За попладне и утре се најавуваат обилни врнежи и силен ветер

Под влијание на влажен воздушен бран денеска времето ќе биде претежно облачно, а од средината на денот ќе започнат врнежи од дожд проследени со...

Од вторник заладување со дожд и снег на планините

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен, во западните западен, а во источните...