Ознака: дожд

Продолжува нестабилното време со пороен дожд и град

Времето утре ќе биде претежно облачно и посвежо. Претпладне ќе има сончеви периоди, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со пороен дожд и...

Попладнево времето нестабилно со услови за дожд и грмежи

Времето денеска е сончево со мала до умерена локална облачност, во планинските подрачја во северните делови со услови за краткотраен дожд и ретки грмежи....

Попладне локално невреме со пороен дожд и грмежи

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса денес попладне и во вечерните и ноќните часови на места ќе има развој на нестабилна облачност...

Нестабилно време со можност за пороен дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно. На повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално ќе има поинтензивни процеси...

Утре пороен дожд и грмежи

Во текот на ноќва и утре времето ќе биде променливо облачно и нестабилно, информира УХМР. На повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен...

Сончево време, попладне локален дожд

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне со локална појава на краткотраен пороен дожд, соопшти УХМР. Ќе дува слаб до умерен...

Се санираат последиците од големото невреме во Битола

По обилните врнежи од дожд што синоќа ја зафатија Битола и по целоноќните интервенции на терен од страна на екипите, денес увид во најпогодените...

Сончево и топло време, попладне нестабилно со локален пороен дожд

Времето дененска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен...

Викендов топло и сончево, попладне со дожд и грмежи

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне претежно во западните делови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и...

Времето утре облачно со локален пороен дожд

Времето утре ќе биде облачно и нестабилно, на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и со засилен ветер, информира УХМР. Локално ќе има пообилни...