23.8 C
Skopje
2.8.2021 - 23:45

Ознака: дожд

Холандски лекции за поплавена Европа

Во Холандија, која се граничи со тешко погодените од поплави подрачја во Германија и во Белгија, состојбата е значително поинаква, иако и оваа држава...

Променливо време со дожд, грмежи и засилен ветер до вторник

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. Попладне и во вечерните часови, особено во западните и северните делови, ќе има развој на нестабилна...

Сончево претпладне, но најави за пороен дожд и грмежи во попладневните...

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, информираат од УХМР. Попладне и кон крајот на денот ќе има развој на...

Силен дожд и грмежи во повеќе делови од Македонија

Невреме со пороен дожд, грмежи и засилен ветер зафати поголем од Македонија, информира УХМР. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен...

Утре сончево и топло време, попладне локален дожд

Времето утре ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност со краткотраен...

Претпладне сончево, попладне локален пороен дожд

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со пороен дожд, грмежи...

Утре и задутре многу топло и нестабилно, со пороен дожд и...

Времето утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне на повеќе места ќе биде нестабилно, со пороен дожд,...

Утре променливо и нестабилно време, со услови за дожд

Утре претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер....

И попладнево најави за дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со сончеви периоди, околу пладне и попладне со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите...

Променливо облачно време со дожд во попладневните часови

Времето денеска ќе биде променливо облачно, од пладневните часови нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. На места процесите ќе бидат поинтензивни...