15.2 C
Skopje
17.11.2019 - 17:15

Ознака: Додик

Додик: Целиот српски народ мора да даде мислење за косовското прашање

Претседавачот на Претседателството на БиХ, Милорад Додик во Белград изјави дека „Косово останува во Србија“, која конечно ќе одлучи по ова прашање. – Без Србите,...

Додик ја одбил честитката на Трамп: Ова не е мој Ден...

Претседавачот со Претседателството на БиХ Милорад Додик изјави денеска дека му одговорил на претседателот на САД Доналд Трамп, по повод неговата честитка за Денот...

Додик парично казнет поради говор на омраза

Централната изборна комисија на Босна и Херцеговина денеска парично го казни кандидатот за член на колективното претседателство Милорад Додик со 5.000 конвертабилни марки (околу...

Лавров и зимница за пензионерите во кампањата на Додик

Сергеј Лавров, министерот за надворешни работи на Русија, на 17 септември ќе престојува во Бања Лука. Рускиот дипломат со раководството на Република Српска и...

Додик: РС со сила ќе спречи распоредување на полиција од друг...

Претседателот на Република Српска Милорад Додик рече дека со сила ќе го спречи обидот за распоредување на припадниците на полицијата од друг ентитет на...

Додик: Северот на Косово да се реинтегрира во Србија

Мислам дека треба четирите општини од северниот дел на Косово да се реинтегрираат во територијалниот состав на Србија, да се обезбеди највисок меѓународен стандард...

Додик: Шпиони го прислушкуваат државниот врв на Србија и на РС

Претседателот на Република Српска, Милорад Додик тврди дека британски шпиони го прислушкуваат државниот врв на Србија и на РС, српскиот претседател Александар Вучиќ и...