Ознака: Доделување

Доделување на државната награда „22 Ноември“

Денеска во Кристалната сала на Собранието, ќе биде доделена државната награда „22 Ноември“ за 2020 година за признание на луѓе од политичкиот, културниот и...

Во Битола свечено доделување на оштинската награда „4 Ноември“

Во салата на Центарот за едукација на ФИКТ во Битола, денеска свечено беа доделени општинските награди „4 Ноември“. Претседателот на Советот на општина Битола, воедно...

Откажано традиционалното доделување на Нобеловата награда во Стокхолм

Годинешните добитници на Нобеловата награда за медицина, физика, хемија, литература и економија првпат од 1944 година нема да патуваат во Стокхолм за да ги...

Церемонијата за доделување на „оскарите“ се одложува за 25 април 2021

Доделувањето на „оскарите“, кои редовно се одржуваат во февруари секоја година, ќе бидат одложени за два месеца поради пандемијата предизвикана од коронавирусот. Наместо на...

„Златна рамка“ доделена за најдобар филмски автор, филмски актер и филмски...

Вчеравечер во МКЦ во организација на Друштвото на филмски работници на Македонија се одржа церемонијата за доделување на „Златна рамка“ – почесни награди за...

Името на Лук Пери изоставено на доделувањето на „оскарите“

Голем број љубители на филмот што го следеа неодамнешното доделување на „оскарите“ реагираа поради тоа што глумецот Лук Пери беше изоставен од годинашната почест...

Македонија најпребарувана на Гугл за „оскарите“

 Македонија е најпребарувана локација на „Гугл“ поврзана со доделувањето на „оскарите“ што ќе се одржи в недела, 9 февруари во Лос Анџелес. „Галуп трендс“ на...

Победа и пораз на „Игри на престолот“ на доделувањето на „еми“

На неодамнешното 71. доделување на наградите „еми“ за најдобри телевизиски остварувања што се одржа во Лос Анџелес, САД, за најдобра драма беше прогласена серијата...

Познати датумите за доделување на „оскар“ за три години

Американската телевизиска куќа Еј-би-си и Академијата за филмски уметности и науки ги објавија датумите за доделувањето на највисоката филмска награда „оскар“ за 2020 и...

Вечерва доделување на Пулицеровата награда

Вечерва ќе бидат познати добитниците на Пулицеровата награда за новинарство и уметност. На Универзитетот Колумбија во Њујорк, ќе бидат  доделени наградите за новинарство во 14...

The Irregular at Magic High School: Visitor Arc (Dub) (https://funimationfree.com/m/Qxw7) Episode 9 at website https://funimationfree.com funimation one piece stampede

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld (Dub) Episode 8 (https://crunchyrollfree.com/m/kVWx/ep-8) at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free month