-4 C
Skopje
19.1.2019 - 8:03

Ознака: договор

Болтон: Сега е време Косово и Србија да постигнат договор

Советникот за национална безбедност на САД Џон Болтон смета дека „сега е време Косово и Србија да постигнат договор“. Тој ова го изјави по состанокот...

Уште еден сојузник ја напушти Тереза Меј поради договорот за брегзит

Еден од најблиските сојузници на британската премиерка Тереза Меј, поранешниот министер за одбрана Мајкл Фалон, денеска соопшти дека во Парламентот нема да го поддржи...

Како би изгледал брегзит без договор?

Британија и ЕУ објавија дека постигнале согласност околу спогодбата за развод, но аналитичарите предупредуваат дека сѐ уште ништо не е готово зашто на двете...

Меј: Ако договорот за Брегзит не мине во Парламентот, ќе има...

Британската премиерка Тереза ​​Меј предупреди дека ако договорот за Брегзит не помине во британскиот Парламент, тоа ќе предизвика поголема поделба и несигурност. Ова предупредувањe Меј...

ЕУ и Британија се договорија за идните односи

Преговарачките тимови на Брисел и на Лондон постигнаа договор за политичката предлог-декларација, за идните односи меѓу ЕУ и Британија по брегзит Европската Унија и Британија...

Манчестер Јунајтед ќе му ја зголеми платата на Рашфорд

Манчестер Јунајтед ќе му ја зголеми платата на Маркус Рашфорд двапати. Новата плата на играчот може да достигне 150 илјади фунти неделно, пишува „Дејли...

Меј се бори и за функцијата и за договорот за брегзит

На противниците на британската премиерка Тереза Меј од нејзината Конзервативна партија им недостигаат уште шест гласа за да се почне процес за гласање за...

Грците со негативно мислење за Договорот од Преспа, за Заев и...

Негативно мислење за Договорот од Преспа, за македонскиот премиер Зоран Заев и за поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, имаат мнозинството Грци, според...

Лазаров во Нант до 2021 година

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кире Лазаров го продолжи договорот со Нант до јуни 2021 година. Актуелниот договор на Лазаров истекуваше на крајот од...

ЕК ќе му предложи на ЕП прифаќање на договорот за Брегзит

Европската комисија вечерва му предложи на Европскиот совет да го одобри договорот постигнат во преговорите за истапување на Велика Британија од ЕУ. – Велика Британија...