0 C
Skopje
13.11.2018 - 4:16

Ознака: договор

Вучиќ: Го поддржувам договорот, но не го потценувам народот во Македонија

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави синоќа дека го поддржува договорот меѓу Скопје и Атина, но дека не го потценува народот во Македонија кој според...

Уставот е Lex Superior и најважен општествен договор во Русоова смисла

ЗА ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР И ПОШИРОКО (9) Преспанскиот договор, како составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга страна,...

Германската Влада им понуди две опции на сопствениците на постари дизел...

Коалициските партнери во германската Влада се согласни на сопствениците на постари дизел возила да им понудат две опции за решавање на големиот проблем, јавуваат...

Шекеринска: Луѓето што гласаа „ЗА“ сакаат да видат перспектива за земјата

Во случај на избори граѓаните кои гласаа „ЗА“ за ЕУ, НАТО и Договорот, кои не се само наши поддржувачи, ќе имаат втора шанса, одново...

Мас: Скопје и Атина да продолжат со имплементација на „историскиот договор“

Германскиот министер за надворешни работи Хајко Мас ги повика Скопје и Атина, по неделниот референдум во Македонија, да продолжат со имплементација на „историскиот договор“. -...

Заев: Со вториот дел од Договорот ќе се интензивира соработката со...

Вториот дел од Договорот за решавање на македонско-грчкиот спор за името предвидува интензивирање на соработката меѓу Македонија и Грција од што бенефити ќе имаат...

Подобар договор со Грција – можност или заблуда

Политичарите и експертската јавност се поделени по прашањето дали е можен подобар договор со Грција или сегашниот е максимумот и не може повеќе И додека...

Пахор: На овој свет ништо не е идеално, во недела одлучувате...

Верувам дека ќе сакате да донесете одлука со која на Македонија широко ќе и се отворат вратите кон иднината. Навиваме за вас, се надеваме...

Ѕанакопулос: Грција има меѓународна обврска да го ратификува Договорот од Преспа

Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа, почитувајќи го својот партнер, но и своите меѓународни обврски, вели портпаролот на грчката Влада и министер без...

За преспанскиот договор и пошироко

Преспанскиот договор, кој е составен дел и на референдумското прашање, го имаат прочитано исклучително мал процент граѓани. Од друга страна, апелите и од страна...