Ознака: договор

Русија го напушта Договорот за отворено небо

Русија ја започнува постапката за повлекување од Договорот за отворено небо поради недостиг на напредок во врска со отстранувањето на пречките што се создадени...

Откриен тајниот договор што им дал слобода на кинеските агенти во...

Агенти патувале од Кина на трошок на швајцарските даночни обврзници за да интервјуираат лица подложни на депортација Авторки: Хелен Дејвидсон, Ема Греам-Харисон Гардијан Целосниот текст на тајниот...

Сè уште нема договор меѓу ЕУ и Велика Британија

Главниот преговарач на Европската Унија, Мишел Барние, им рече на своите колеги од Брисел дека по Брегзит не е постигнат трговски договор со Велика...

Македонија и Албанија потпишаа спогодба за заедничко управување со риболовот

Министерите за земјоделство на Македонија и Албанија денеска во Струга потпишаа спогодба за заедничко одржливо управување со риболовот на Охридското и Преспанското Езеро и...

Американците се за враќање кон Парискиот климатски договор

САД и официјално го напуштија Парискиот договор за климата, со што станаа првата земја што некогаш се откажала од меѓународен пакт за климатски промени....

Ќе се покачат платите на пожарникарите

По разговорите кои претставниците на градот Скопје и на Владата ги водеа со синдикатите на скопските пожарникари решен е долгогодишниот проблем со покачувањето на...

Заев останува оптимист и покрај можноста да нема договор со Бугарија

Премиерот Зоран Заев вели дека останува оптимист иако постои голема веројатност да не постигнеме договор со Бугарија. - Преку оптимизам испраќаме порака дека правиме се...

Турција и Русија заеднo го следат примирјето во Нагорно Карбах

Турција и Русија потпишаа договор за формирање на заеднички центар за следење на примирјето во Нагорно Карбах, изјави претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган,...

Дојрански договор?!

Не чудете се! Само уште тоа ни остана! А сега, ајде, прочитајте го идиотското референдумско прашање за кое се изјаснија 600 илјади надобудни европски...

Милошоски: Заев и Димитров во август 2017 потпишаа лош договор со...

Заев и Димитров, за да се одржат на власт, во август 2017-та потпишаа лош договор со Бугарија и затоа денес Македонија е попонижена од...

Banana Fish (https://gogoanime.be/m/PJE8) Episode 24 at website https://gogoanime.be. See more death note gogoanime

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) Episode 7 (https://crunchyrollfree.com/m/NX6z/ep-7) at website https://crunchyrollfree.com free watch one piece stampede crunchyroll