25.8 C
Skopje
31.7.2021 - 0:28

Ознака: договор за добрососедство

Борисов во Скопје на двегодишнината од договорот за добрососедство

Бугарскиот премиер Бојко Борисов на 1 август ќе престојува во посета на Скопје каде што заедно со премиерот Зоран Заев ќе ја одбележат двегодишнината...