5.6 C
Skopje
19.10.2021 - 6:42

Ознака: Договорен

Договорен прекин на огнот во сириски Идлиб

Русија и Турција се договорија да соработуваат во Сирија. Досега повеќепати беше прогласуван прекин на огнот, кој не се почитуваше Прекинот на огнот договорен од...

Договорен и стартот за употреба на Северна

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вчера го презакажа терминот за распишувањето на претседателските избори од 17.30 во 18 часот. Во исто време во грчкиот...