7.1 C
Skopje
14.12.2019 - 10:05

Ознака: договорена дата

Договорена дата за предвремените избори

Дванаесетти април е датумот на кој ќе се одржат предвремените избори, изјави претседателот на СДСМ и премиер, Зоран Заев по денешната лидерска средба што...