Ознака: договараат

Новата вонредна состојба тече, партиите уште се договараат за избори

Според претседателот Стево Пендаровски, партиите биле блиску до договор за датум за избори По четврти пат, овој пат за нови 14 дена, се продолжува вонредната...

Москва и Ријад ги договараат условите за испорака на „с-400“

Русија и Саудиска Арабија ги разгледуваат условите за испорака на противвоздушниот ракетен систем „с-400“, во рамките на договорот за продажба потпишан во 2017 година,...