Ознака: добрила кацарска

Добрила Кацарска предложена за уставен судија

Судијката Добрила Кацарска едногласно е предложена за нов судија на Уставниот суд на денешната седница на Судскиот совет, пренесуваат повеќе медиуми. Предлогот ќе биде испратен...

Судскиот совет не поведе постапка против Кацарска

Судскиот совет нема да поведе постапка за утврдување на одговорност против судијата Добрила Кацарска. Oдлуката следи по изјавата на обвинителката Лиле Стефанова, како сведок во...

Кацарска: Згрозена сум од изјавата на Стефанова

Судијката Добрила Кацарска испрати писмо до Судскиот совет, во кое наведува дека по сведочењето на обвинителката Лиле Стефанова во случајот „Рекет“ секојдневно се соочува...

Кацарска: За мене во судницата сите се исти

Сопругот на Гордана Јанкулоска, кој е и нејзин адвокат, Влатко Илиевски, пред тричлената комисија од Судскиот совет, повеќе од еден и пол час ја...

Кацарска со двајца адвокати дојде во Судски совет за претставката за...

Судијката Добрила Кацарска со двајца адвокати дојде во Судскиот совет за претставката за разрешување. Претставката за разрешување на судијката од Кривичниот суд во Скопје,...

Кацарска: Во оваа фаза од процесот Нинџа не може да прави...

Судиката Добрила Кацарска, која е судечки судија во случајот за настаните од 27 април во Собранието вечерва не сакаше да го коментира приведувањето на...

Кацарска ги предупреди обвинетите за „27 април“ да не ги малтретираат...

На почетокот на рочиштето за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април 2017 година претседателката на судечкиот совет Добрила Кацарска ги предупреди...

Одбраната побара изземање на судијката Кацарска за „27 април“

Адвокатот на пратеникот Јохан Тарчуловски, Антонио Апостолски, на денешното рочиште за настаните во Собранието на 27 април лани, побара изземање на судијката Добрила Кацарска...

На обвинетите од 27 април ќе им суди Добрила Кацарска

Судијата Добрила Кацарска ќе го суди предметот за триесетмината обвинети за настаните во Собранието од 27 април. Од судот потврдија дека предметот е распределен преку...