36.8 C
Skopje
31.7.2021 - 17:08

Ознака: добра ноќ

Том Харди ќе чита приказни за деца за добра ноќ

Британскиот актер Том Харди ѝ се враќа на својата стара улога и ќе чита приказни за деца на каналот СиБибис на Би-би-си. Актерот истата...

Астронаути од вселената читаат приказни за добра ноќ

Благодарение на програмата „Време за приказна од вселената“, која пред неколку години ја почна непрофитната организација „Глобал спејс еџукејшн фаундејшн“, децата може да слушаат...