Ознака: доајен

Актерот Ѓокица Лукаревски добитник на наградата за животно дело „Анче Џамбазова“

Овогодишниот добитник на Наградата за животно дело „Анче Џамбазова“ е доајенот на Драмски и на македонското глумиште, актерот Ѓокица Лукаревски (Скопје, 29 април 1951). Познат...

Промоција на документарното видео за доајенот Благоја Дескоски

Одбележувањето на 20-годишнината на архивот „БузАр 2000-2020“ („Архив Бужаровски“) на кое премиерно ќе биде прикажано документарното видео за доајенот на македонската народна музика, виолинистот,...

Си замина доајенот на македонската ТВ-режија

Познатиот македонски режисер Тихомир Бачовски ненадејно, во понеделникот во својот дом, си замина од овој свет, но неговото обемно творештво ќе остане да сведочи...

By the Grace of the Gods (https://gogoanime.be/m/ARER) Episode 12 at website https://gogoanime.be. See more gogoanime god of highschool

Sword Art Online Alicization War of Underworld Episode 12 at website https://animeflix.nl animeflix pokemon