4.5 C
Skopje
25.2.2020 - 11:02

Ознака: днк-анализа

Алберт Втори потклекна на притисокот од судот

Поранешниот белгиски крал, Алберт Втори, по повеќемесечното противење, синоќа достави примерок за ДНК анализа, за да се докаже дали е биолошки татко на Делфин...

Алберт Втори се согласи на ДНК-анализа, но ќе се бори да...

По неколкумесечното противење, поранешниот белгиски крал Алберт Втори се согласи да даде свој примерок за ДНК-анализа, со што ќе се докаже дали е биолошки...

Завршени се ДНК-анализите на загинатите во авионската несреќа

Завршени се ДНК-анализите на Институтот за судска медицина и во моментот се договара транспортот на четворицата бугарски државјани, кои завчера го загубија животот во...