Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25384)

Одлични трикови за помалку прав во домот

Домување Бришењето прашина никому не му претставува задоволство. Дали често помислувате дека понекогаш залудно работите - штом ќе ја избришете прашината, ете ја пак назад....

Саудиска Арабија ќе гради пловечки град во Црвено Море

Саудиска Арабија го објави својот најнов амбициозен проект, изградба на осумстран град наречен Оксагон, кој ќе лебди на Црвено Море. Оксагон ќе се наоѓа...

Салма Хајек доби ѕвезда на Булеварот на славните

Популарната холивудска актерка со мексиканско потекло Салма Хајек во Лос Анџелес ја откри својата ѕвезда на Булеварот на славните, која им ја посвети на...

Спој на уметност, музика и моден дизајн

Во музичкиот бар „Интермецо“ на едно место се споија уметноста, музиката, архитектурата и модниот дизајн. Публиката имаше можност да биде дел од уметничкиот перформанс...

Русија и САД организираат заедничка мисија на Венера

Русија и САД ја потврдија својата намера да организираат заедничка мисија на Венера, изјави генералниот директор на „Роскосмос“, Дмитриј Рогозин. - Со Американците се договоривме...

Како изгледале чевлите со потпетици низ историјата

Сигурно е дека чевлите со потпетици никогаш не излегуваат од мода, но како тие ја сменија модата во однос на различните временски периоди? 1600: Во...

Победници што треба да ги практикуваат меѓународните одредници

Две недели по остварената победа на парламентарните избори, кои се одржаа во исто време со првиот круг од претседателските избори, од Кирил Петков нема...

Промоција на проектот „Бенефиции за децата на вработените“ во „Алкалоид“

Човечките ресурси се еден од најцврстите столбови на 85-годишниот раст и развој на алкалоидовата успешна приказна, а грижата за вработените е еден од врвните...

Со раст на продуктивноста до раст на БДП

Висината на продуктивноста во една земја е најважниот фактор за конкурентноста на една земја и за економскиот раст, тврдат економистите. Главната причина за нашата...

Македонија на дланка

„Македонија на дланка“ е биде проект за поддршка на развојот на локално ниво, со јавна евалуација и валоризација на идеи и нивна реализација,...