Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25338)

Милевски го одреди составот за мечевите со Лихтенштајн и со Германија

Фаворити сме против Лихтенштајн, треба да го добиеме тој меч, но ќе биде многу тешко, затоа што Лихтенштајн има добра репрезентација. Треба да бидеме...

Здрава храна

Есенска храна за јакнење на имунитетот Есенската храна е богата со антиоксиданси, кои се многу корисни во борбата против разни болести, бидејќи ја спречуваат оксидацијата...

Туристички локации каде што се јаде и пие под земја

Во минатото, подземните пештери и тунели служеле како безбедно засолниште, а денес повеќето претставуваат уникатни туристички локации каде што можете да се одморите со...

Диви свињи го окупираа Рим

Последниве неколку дена, жителите на Рим мака мачат со дивите свињи што го окупираа главниот град на Италија. Дивите свињи во потрага по храна...

„Калдрма“ – нова песна на Боби Павловски

„Калдрма“ е насловот на новата песна на Боби Павловски, која наидува на добар прием и позитивни коментари на социјалните мрежи. Станува збор за емотивна...

Даниел Крег се збогува од Џејмс Бонд

Иако мислеше дека го заврши својот мандат како Џејмс Бонд со филмот „Спектар“, Даниел Крег беше дел и од 25-от филм за најпознатиот таен...

Реиздаден петтиот албум на „Стринг форсис“

Групата „Стринг форсис“ неодамна го реиздаде својот последен петти албум „Соголи ме“, чија промоција се случи во 2017 година. - Неколку години подоцна, за да...

Водич за Маркови Кули

Деновиве излезе водичот „Марковите Кули и Варош“, кој претставува продолжување на соработката на Кирил Котески и археологог Душко Темелкоски од прилепскиот музеј. Коавтор е...

Џинот од Сегорбе – сведоштво за мрачното минато на Шпанија

Научниците открија дека античката ДНК што беше успешно извлечена од остатоците на џинот од Сегорбе потекнува од новоисламизираните Бербери. Но неговата висина се должела...

Европол разби балкански наркокартел што ја снабдувал Европа со дрога

Во меѓународна полициска акција координирана од Европол е разбиена балканска наркогрупа на трговци со дрога и започната е истрага против повеќе од 60 осомничени...