4.8 C
Skopje
4.12.2021 - 11:06

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25328)

Медицински совет

Неколку причини за белите дамки на ноктите Често ви се појавуваат бели дамки на ноктите, а не сте сигурни зошто се случува тоа. Има повеќе...

Уличен уметник совршено ги комбинира муралите и природата

Sидовите и природата не мора секогаш да бидат во конфликт. Бразилскиот уличен уметник Фабио Гомеш Триндаде смета дека тие можат да се комбинираат на...

Дубаи го отвора најголемото панорамско тркало во светот

Службениците задолжени за туризам во Дубаи речиси секојдневно работат за да ја прошират понудата на оваа популарна локација, а еден од новитетите што ќе...

Концерт на Игор Џамбазов и Гуру Харе за крај на „Преспаленд“

Денеска завршува фестивалот „Преспаленд“, а за крај на ова незаборавно мултимедијално доживување, предвидени се низа настани. Со почеток во 10 ч., во чест на...

Фестивалот „Кокино – тврдина на Сонцето“ со 20 концерти и стотина...

Викендов на локацијата кај мегалитската опсерваторија Кокино ќе се одржува третото издание на мултимедијалната културна манифестација „Кокино - тврдина на сонцето“, уникатниот фестивал, кој...

Од недела на Телма „Проект куќа со Кристина“

Почнувајќи од 19 септември, секоја недела од 20 часот, премиерно на Телма телевизија ќе се емитува хуманитарната емисија „Проект куќа со Кристина“. - Целта на...

„Лингви“, 2021 година

Амина е муслиманка што живее со својата ќерка, 15-годишната Марија. Кога Амина дознава дека Марија е бремена и сака да абортира, тие се соочуваат...

„Мавританец“ – дневник за правдата и за неправдата

Филмот „Мавританец“ на шкотскиот режисер Кевин Мекдоналд, познат по наклонетоста да режира приказни за контроверзни теми и личности, со Џоди Фостер и Тахир Рахим...

„И покрај сѐ“ светските ѕвезди пристигнаа во Битола

Почнува „Браќа Манаки“ Ѕвездите лауреати на фестивалските награди: Кристијан Бергер, Џослин Пук и Бајрам Северџан веќе пристигнаа во Битола, каде што во наредните денови ќе...

Оскаровецот Хоакин Феникс глуми грижлив вујко во новата...

Студиото „А24“, кое стои зад наградуваните филмови како „Месечина“, „Бубамара“, „Необработени дијаманти“ и „Минари“, објави трејлер за својата нова драма „Ајде ајде“. Тоа е...