0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 5:13

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25322)

Тероризмот ја менува кожата како змијата

Американскиот противтерористички одговор на нападите од 11 септември во 2001 година постигна значителни успеси, но и катастрофални неуспеси во гонењето на Ал каеда и...

Начин на исхрана штетен за имунолошкиот систем

Mедицински совет Се ближиме кон есента, кога поради настинките и грипот ни е исклучително важна добрата здравствена состојба на нашиот организам, па треба да се...

Новиот ТВ-филм за Меган и Хари предизвика контроверзии

Телевизискиот филм „Хари и Меган: Бегство од палатата“ што деновиве ја доживеа својата премиера, зборува за последниот голем скандал што го погоди британското кралско...

Росица Мршиќ специјална гостинка во Романија

Модната дизајнерка Росица Мршиќ ја претстави својата најнова колекција „Дрими песиџ“ на „Фестивалул де мода“ во Крајова, Романија. На 16. издание на модниот фестивал, дизајнерката...

„Си нацртав живот“ – нов албум на „21 век“

Групата „21 век“ го објави својот трет студиски албум насловен „Си нацртав живот“, кој под етикетата на „Пасворд продакшн“ веќе е достапен на сите...

Постхумно објавена книгата „Песни на мојот живот“ од Зафир Хаџиманов

Постхумно излезе од печат поетската книга „Песни на мојот живот“ од Зафир Хаџиманов. Книгата е избор од неговите најдобри песни, а е во издание...

„Оркестар без граници“ се враќа на регионалната сцена

„Оркестар без граници“ се враќа на сцената со регионална турнеја наречена „Ноу ритрн ту нормалити“ со веќе одржаните концерти во Риека, Загреб, Сараево и...

Крис Еванс и Скарлет Јохансон заедно во новиот филм

На спомнувањето на нивните имиња, првите асоцијации за Крис Еванс и Скарлет Јохансон се ликовите Капетан Америка и Црната вдовица. За потсетување, филмот во...

Документарниот филм за Михаел Шумахер пристигнува на „Нетфликс“

За време на неговата долга кариера во Формула 1, Михаел Шумахер се етаблира како еден од најдобрите возачи во историјата на овој мотоспорт. Од своето...

„Јагне“, 2021 г.

Од светското кино Двојка без деца, Марија и Ингвар, открива мистериозно новороденче на нивната фарма во Исланд. Неочекуваната перспектива за семеен живот им носи многу...