14.8 C
Skopje
22.9.2021 - 15:51

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25222)

УЕФА ги казни деветте клуба инволвирани во суперлигата

Клубовите се согласија да се откажат од пет отсто од приходите од натпреварувањата на УЕФА за една сезона и заеднички да платат 15 милиони...

Без навивачи на финалето во ЛШ, Челси – Манчестер сити?

Англија ја додаде Турција на т.н. црвена листа за патувања во странство ФУДБАЛ Навивачите на Челси и Манчестер сити не треба да патуваат за Истанбул, на...

Иднината на фудбалот е во тренирањето на мозокот на играчите!

Венгер (71) во интервјуто за весникот „Телеграф“ вели дека се обидува да го „предвиди следниот чекор“ во постојаното подобрување на перформансите на фудбалерите и...

Георгиевски обезбеди норма за ЛОИ, во Токио ќе атакува на медал

Момчето што за брзо време се втурна во врвот на светското таеквондо, викендов ја израдува целата македонска спортска јавност со влез во финалето на...

Сѐ што треба е љубов

Најдобар пример за уличните кучиња и домашните миленици ми е населбата Железара. На железарци им симнувам капа. Таква хармонија помеѓу домашни миленици и улични...

Доделени благодарници за најдобрите во областа на корпоративната безбедност

Интернационалната комисија, со која претседаваше проф. д-р Драган Триван, донесе одлука за успешен развој на безбедноста и особено на корпоративната безбедност да бидат наградени: м-р...

Толкувај ме нежно

Насловот му го должам на нашиот млад поет Митко Гогов: суптилно го разоткри последниот облик на убивање на македонскиот јазик, со парафраза на стиховите...

Никола Груевски, спиеш ли мирно?

Драги мои, ете ја власта повторно со нова идеја. Секако дека се шегувам. Немаат тие никакви нови идеи, туку ги копираат, и од досега...