Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25216)

Со завршувањето на пандемијата, можно е придвижување на процесот за признавање...

Митрополитот Агатангел е уверен дека луѓето се свесни за опасноста од вирусот и дека за време на велигденските празнувања ќе се почитуваат максимално препораките...

Интегрален пакет дидактички материјали за поквалитетен образовен процес

Во целиот хаос од најави, но и лажни вести на кои сме сведоци деновиве, едно сепак е сигурно - секое општество си има различен...

И за „разубавување“ на возилата има правила

Од Министерството за внатрешни работи велат дека од страна на полициските службеници задолжени за контрола и регулирање на сообраќајот на патиштата секојдневно се преземаат...

Затоа што го немаме едното, го немаме ни другото

Светските медиумски анализи велат дека оние држави што навремено ја активираа својата дипломатија, како што беше случајот со Србија, успеаја да дојдат до вакцини....

Лазаров: Ме радува тоа што покажавме карактер

Ракометната репрезентација 11-ти пат во низа ќе игра на големите натпреварувања, а на едно коло пред крајот на квалификациите пласман на ЕП 2022 обезбедија...

ФИФПРО: Треба да се чуе и гласот на фудбалерите

ФИФПРО продолжува да се залага за регулирање на периодите за одмор меѓу сезоните, во средината на сезоната и за минималните периоди на закрепнување меѓу...

Гвардиола: Имаме шанси за финале ако играме како во второто полувреме

Вторпат во клупската историја сме во оваа фаза, речиси 80 отсто од овие играчи никогаш не играле во полуфинале на ЛШ. Не е како...

Работењето од дома станува апсолутен хит

Во истражувањето на порталот „Флексџобс“ за работните места, зачудувачки 65 отсто од испитаниците кои работат од дома во текот на пандемијата одговориле дека сакаат...

Вредностите нѐ спојуваат

Живееме во години на политички и национални поделби. Генерациите растат во духот на онеправданоста и понижувањето. Згора на тоа, повеќе од една година живееме...