-3.2 C
Skopje
22.1.2022 - 0:55

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25155)

Хакерските напади во врвот на најцрното сценарио

Опасностите со кои може да се соочи човештвото во иднина експертите ги лоцираат во сферата на електронската и дигитална природа, односно во опасноста од...

Здравствените работници го скршија мразот

Капацитетот на овој пункт за вакцинација е 500 лица на ден, а за најмногу 10 дена се очекува да се извакцинираат сите здравствени работници Во...

Тест-меч со Словенија пред дебито на ЕП

Средбата треба да се одигра на 29 мај во Скопје. Репрезентацијата од 8 јуни треба да се подготвува во Букурешт, пред мечевите од групата...

Италија прв ривал на Македонија на патот кон ЕП

Македонската репрезентација од денеска до понеделник во Перм двапати ќе игра со Италија, а по еднаш со Русија и со Естонија. Од групата Б...

Како да произведеме квалитетен МКД-производ?

Сегмент што е многу суштински, тоа се луѓето што треба да ги „обликуваат“ нашите идни ракометари. Многу често последните петнаесетина години слушаме дека ракометна...

Тајните патишта на јавните финансии

Економистите сигурно подобро би ги објасниле сите досега користени механизми на узурпација на јавните финансии од што сигурно би можело да се заклучи оти...

Социјалдемократи за етнички лични карти!?

Македонските политичари знаат да изненадат, непријатно, со отсуство на каква било ориентација, и за идеологија и за приоритети? Кога сите граѓани очекуваат фокус на...