2.8 C
Skopje
28.1.2022 - 15:23

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25119)

„Дома за Божиќ“ – прва норвешка серија на Нетфликс

„Дома за Божиќ“ е прва норвешка продукција за Нетфликс, чија прва сезона се појавува во декември во 2019 г., баш за време на божиќните...

„Сексот и градот“ без Саманта

Со години, Сара Џесика Паркер не ја криеше својата голема желба уште еднаш да ја собере екипата на филмот „Сексот и градот“ во трето...

„Ворнер брос“ најави снимање на трет дел од „Вондер Воман“

Само неколку дена откако беше прикажан филмот „Вондер Воман 1984“ во кината и на стриминг-сервисите, „Ворнер брос“ го објави снимањето на третиот дел, пишува...

Петте најдобри научнофантастични филмови за 2020 г.

Некои филмски остварувања поминаа полошо во годината на пандемијата од другите, особено оние што се потпираа на големи заработувачки на благајните. Сепак, имаше многу...

Популарни ТВ-серии од 1990-тите што повторно се снимаат

Популарните телевизиски серии од нашето детство и млaдост се како стари пријатели. Во нас будат носталгија и некое топло чувство околу срцето. Токму затоа...

Дали некој мисли на тие што се сами?

Марија ги одгледа сите реклами со насмеани семејства на својот стар телевизор, стана полека и со тежок чекор се упати кон бањата. Се изми,...

Повеќе компилации и реемитувања, помалку емисии во живо

Што подготвуваат домашните телевизии за пандемичната Нова година Нѐ очекува поинаков пречек на 2021 година. Многумина ќе ги заменат рестораните и клубовите со домашен амбиент,...

Работи со кои ќе се збогуваме заедно со 2020 година

Две илјади и дваесеттата година започна како и секоја друга година досега, со планирање на работите и со споделување мемиња за тоа како „ова...

Да се биде Дедо Мраз не е едноставно и евтино

Фактот дека некој носи црвен костим и облекува лажна бела брада не е доволен за да се добие титулата Дедо Мраз. За да се...

Научни достигнувања во 2020 година

Од експресна вакцина против новиот коронавирус, потрага по живот надвор од нашиот Сончев Систем, неколку мисии за истражување на Марс, па до создавање неврокомпјутерски...