-0.2 C
Skopje
23.1.2022 - 10:30

Ознака: Дневен весник (Ед. бр. 25073)

Обезбедени таблет-компјутери за учениците

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ Во соработка со општествено-одговорни компании, Општина Ѓорче Петров обезбеди дополнителни 108 таблет-компјутери за следење на онлајн наставата. Денеска во просториите на Општината, осум...

Наскоро функционална спортска сала и со нов лик

ШТИП В.д. градоначалникот на Општина Штип, Јане Миланов, заедно со директорот на СОУ „Коле Нехтенин“, Дејан Павлов, изврши увид во работните активности за реконструкција на...

Професорите даваат сѐ од себе за да им дадат знаења на...

Единствен проблем за кој нè информираат учениците е дека понекогаш имаат проблем да се вклучат на Тимс и дека имаат проблем со интернет-пристапот. Сепак,...

Апел до граѓаните да ги исчистат оџаците

ГЕВГЕЛИЈА Од гевгелиската територијално-противпожарна единица апелираат до физичките и правните лица да го искористат топлото и суво време и да извршат чистење на оџаците на...

Политичката мисија на Германија е незапирање на евроинтегрирањето

Решавањето на едно спорно прашање меѓу земја-членка на ЕУ и земја-кандидат, секако, ќе придонесе за зголемување на лидерскиот и обединувачки авторитет на Германија во...

На Бугарија ѝ треба Македонија за да се испере од сопствениот...

Постојаното повторување од Софија дека Бугарија е првата земја што ја признала независноста на Македонија во една ваква констелација не може да се сфати...

Спортски вести

ФУДБАЛ Меси сезонава постигнуваголови само од пенал Барселона не одигра на високо ниво, но успеа да ја прокнижи третата победа во групата од фудбалската Лига на...

Совладана е Финска, следува исклучително важниот меч со Швајцарија

Дуелот помеѓу Данска и Швајцарија ќе ни покаже во каква форма е и со каков потенцијал располага швајцарскиот состав, за да можеме да подготвиме...

Ерлинг Холанд продолжува со сензационалниот голгетерски ефект

На мечот Бриж - Борусија Дортмунд (0-3) тој постигна два гола, вкупно 14 на првите 11 меча во ЛШ, најбрзо од сите, и досега...

Тодоров на 15 ноември ќе го објави списокот за турнирот во...

Со здрави играчи и ако немаме позитивни на ковид-19, јас сум оптимист дека може да им возвратиме на Естонците за неочекуваниот пораз што го...